Elhunyt Dr. Pálfalvi László

2021. augusztus 5., 11:14

Mély megrendüléssel és fájdalommal tudatjuk, hogy életének 84. évében elhunyt egykori kollégánk, Pálfalvi László, a TTK Fizikai Intézetének nyugalmazott docense.

Dr. Pálfalvi LászlóPálfalvi László 1938. május 18-án született Pécsett. Középiskolai tanulmányait a szigetvári Zrínyi Miklós Gimnáziumban végezte. 1962-ben a Pécsi Tanárképző Főiskolán szerzett matematika-fizika szakos tanári oklevelet. A diploma megszerzése után a szigetvári Zrínyi Miklós Gimnáziumban kezdett tanítani.

1964-ben meghívás útján került a Pécsi Tanárképző Főiskola Fizika Tanszékére. Második diplomáját a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Karán szerezte. 2000-ben főiskolai docensként vonult nyugdíjba a PTE Fizikai Intézetének Általános Fizika és Lézerspektroszkópia Tanszékéről.

Oktatási tevékenységének széles palettájából kiemelendő a főiskolai tanárképzés negyedéves elméleti mechanika tárgy tematikájának kidolgozása, az előadások hosszú éveken át történő tartása. Atomfizika hallgatói laboratóriumot épített ki, és vezette a gyakorlatokat nyugdíjba vonulásáig.

Számos hallgatói jegyzetnek, oktatási segédanyagnak szerzője, társzerzője, többek közt annak a laborgyakorlatgyűjteménynek, ami évtizedeken keresztül szolgált útmutatóként a gyakorlatok elvégzéséhez. Hosszú éveken át szervezője volt a hallgatói szakmai gyakorlatoknak, tanulmányi kirándulásoknak.

Igazi tanárember volt, szakmai tudását, segítőkészségét emlékeinkben őrizzük tovább.

Temetése 2021. augusztus 10. napján, 12 órakor lesz. A pécsi köztemető kápolnájából kísérik utolsó útjára.

Nyugodjék békében!

Bővebb információk »