Szakdolgozat és diplomadolgozat védések

(2017.06.12.)

A szakdolgozatok (BSc), valamint a diplomadolgozatok (MSc) védésére 2017.06.26-án (hétfőn) 8:30 kezdettel kerül sor a C/I. előadóban. A védések időbeosztása és technikai információk a csatolt fájlban találhatók.

Beosztás és információk

Két akadémikus Intézetünkben

(2016.05.03.)

A Magyar Tudományos Akadémia 187. közgyűlésén a Kémiai Tudományok Osztálya levelező tagjának választották Intézetünk két professzorát, Dr. Kollár Lászlót és Dr. Felinger Attilát.
Megválasztásukhoz gratulálunk és további sikeres tudományos pályafutást kívánunk!

Dr. Kollár LászlóDr. Kollár László a Kémiai Intézet igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanár, az MTA-PTE Szelektív Kémiai Szintézisek Kutatócsoport vezetője.
Dr. Felinger AttilaDr. Felinger Attila tanszékvezető egyetemi tanár, az MTA-PTE Molekuláris Kölcsönhatások az Elválasztástudományban Kutatócsoport vezetője.

Szakdolgozat és diplomadolgozat védések

(2015.06.03.)

A szakdolgozatok (BSc) védésére 2015.06.18-án (csütörtökön) 9:00 órai kezdettel, a diplomadolgozatok (MSc, kémiatanár) védésére 2015.06.19-én (pénteken) 9:00 órai kezdettel kerül sor a C/I. előadóban. A védések időbeosztása és technikai információk a csatolt fájlban találhatók.

Beosztás és információk

Hallgatóink eredményei a XXXII. OTDK Kémia és Vegyipari Szekciójában

(2015.04.28.)

A Kémiai és Vegyipari Szekcióban 13-an indultak PTE nevezéssel. Közülük a TTK-s hallgatók az alábbi eredményeket érték el:

2. helyezett:

Mikle Gábor - Témavezető: Dr. Kollár László

3. helyezettek:

• Péter Szandra - Témavezető: Dr. Kilár Anikó
  • Gergely Máté - Témavezető: Dr. Kollár László

Hevesy György Kémia verseny, megyei forduló

(2015.03.30.)

2015. március 28-án megrendezésre került a Hevesy György Kémia verseny megyei fordulója a Magyar Természettudományi Társulat és a PTE TTK Kémiai Intézet szervezésében. Az eredményeket a csatolt táblázatban lehet megtekinteni.

7. osztály
8. osztály

Nyári intenzív tehetséggondozó tábor

(2013.09.17.)

A Szervetlen Kémia Tanszék 2013. augusztus 21 – 30. között Nyári intenzív tehetséggondozó tábor szervezett a kémia iránt érdeklődő pécsi diákoknak.
A táborban az elméleti ismereteken kívül nagy hangsúlyt kapott az önálló kísérletezés, kísérlettervezés.

XXXI. OTDK Kémia és Vegyipari Szekciójában hallgatóink szép sikereket értek el

(2013.05.19.)

Az Esterházy Károly Főiskola Természettudományi Kar által 2013. április 4-6. között Egerben megrendezett XXXI. OTDK Kémia és Vegyipari Szekciójában hallgatóink szép sikereket értek el.

Eredmények:
Analitikai kémia tagozat: Simon József (III. helyezés)
Elméleti kémia és kémiai informatika tagozat: Papp Tamara (III. helyezés)
Reakciókinetika és katalízis tagozat: Gergely Máté (III. helyezés)

Megújult honlapunk!

(2013.05.17.)

A mai naptól elérhető Intézetünk új honlapja.